کلمه کلیدی را وارد کنید

عضویت شرکت سروش پلاستیک در اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان

عضویت شرکت سروش پلاستیک در اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان

با بازگشایی دروازه های بین المللی بر روی ایران و پتانسیل های متخصصان کشور و گنجایش های زیاد، روابط تجاری ایران با سایر کشورها و به ویژه آلمان به مرحله ی دیگری ورود پیدا کرده است. مقامات آلمانی طی سفری به ایران ،در جهت انتقال فناوری و سرمایه گذاری مشترک با ایران گام هایی را برداشته اند.به همین دلیل پس از ارزیابی های فراوان درسال ۱۹۷۵ در تهران اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان با حضور آقای دکتر ولف مارتین،به همراه هیأت مدیره شش نفره و ۶ تاجر ایرانی تشکیل گردید تا عرصه ها و زیر ساختهای مساعدی به منظور افزایش مشارکت های تجاری دو طرف را آماده نماید.

تنها اتاق بازرگانی اروپایی مستقل در ایران، اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان است که به جز امکانات فراوان ،موسسات و اشخاص حقیقی را قادر می سازد که روابط تجاری جدیدی میان دو کشور ایجاد کنند و مشارکت های موجود را گسترش دهند.

اتاق بازرگانی ایران و آلمان امکانات فراوانی در حوزه ی نمایشگاه های متفاوت ارائه می نماید، اقدام به برنامه ریزی جهت سفر هیأت های تجاری به ایران و آلمان نموده و در مراسمی که اجرا می نماید ،اطلاعاتی در خصوص دو کشور و نیز روش های مشارکت ها ارائه می کند.

در سال ۱۳۵۴ ،اتاق بازرگانی ایران و آلمان در اداره ثبت شرکتها در ایران ثبت شد. این اتاق،سازمانی پر اهمیت در روابط تجاری میان دو کشور آلمان و ایران به شمار می آید. اتاق بازرگانی ایران و آلمان دارای ۲۲۴۰ عضو بوده که ۲۰۸۲ نفر از اعضای آن ایرانی و مابقی آن یعنی ۱۳۸ نفر از اعضا آلمانی می باشند. همین طور یک کمیسیون مالی دارد که اعضای آن نمایندگان چندین بانک هستند که موارد مالی را رسیدگی می نمایند. تمامی امکاناتی که اتاق بازرگانی ایران و آلمان به اعضاء ارائه می کند، به منظور کلیه ی صنایع به یک صورت و یکسان می باشد و مزایای رقابتی برای یک صنعت ویژه وجود نخواهد داشت.

اتاق بازرگانی ایران و آلمان قسمتی از گروه اتاقهای بازرگانی آلمان می باشد که نظیر آن در هر ایالت آلمان تشکیل شده است. این اتاق از قسمت هایی متفاوت ایجاد گردیده که قسمت از خدمات آن ویژه ی اعضاء و بعضی دیگر برای تمامی اشخاص می باشد.خدماتی مانند:

بیمه مسافرتی

خدمات هتل و ویزا

خدمات نمایشگاهی نظیر بلیط نمایشگاه

آموزش های تکمیل کارکنان شرکتها به شکل همایش و غیره

از خدماتی محسوب می شوند که علاوه بر اعضاء ،دیگران هم می توانند از آن ها برخوردار گردنند.

ازجمله فعالیت های تخصصی اتاق،جستجوی بازار می باشد.اتاق بازرگانی ایران و آلمان برای اشخاصی که به مشارکت با آلمان و یابالعکس علاقه دارند و مایل به کسب اطلاعاتی در خصوص بازار و فرصتها می باشند ،بررسی های بازار و شناسایی آن را برایشان به انجام می رساند. از سایر امکانات اتاق بازرگانی ایران و آلمان دیتابیس و اطلاعات اتاق از فعالان اقتصادی می باشد که قادر است امکانات ایمیل مارکتینگ را برای اشخاص صورت دهد و به شکل مستقیم با اشخاصی اصلی هر شرکت این ارتباط را برقرار نماید.

عضویت شرکت سروش پلاستیک در اتاق بازرگانی ایران و آلمان می تواند در پیشبرد برنامه های توسعه ای شرکت گامی مهم و موثر باشد .

ارسال نظر